Csökkenéssel nyitottak a vezető európai részvényindexek, és a BUX index is egy százalék körüli mínuszban tartózkodik a délelőtt folyamán. A vezető részvények közül ma leginkább az Opus és a Richter tudja tartani magát, míg az OTP árfolyama közel 2 százalékkal csökken. Relatív a Mol árfolyama sem teljesít rosszul, viszont a részvény az elmúlt hetekben nem mutatott nagy elmozdulást.

OTP

Visszaeséssel kezdte a kereskedést az OTP árfolyama, a bankpapír néhány napos emelkedés után újra lefordult. Az elmúlt hónapok trendje azonban egy lassú ereszkedést mutat, és láthatóan a 8500 forintos szintet sem sikerül az árfolyamnak tartósan áttörnie. Ez a szint jelentheti az első ellenállást most az árfolyamnak. Elsődleges támasz a 8000 forintos szint lehet, amely közel a 2020-as mélypont szintje is. A szint letörése még erőteljesebb negatív jelzés lenne, amellyel már közel négyéves mélypontra kerülhetne az árfolyam.

Felfele a 8500 forintos szint felett a 9000, illetve a 10000 forintos szint jelenthet még ellenállást. A mostani csökkenő trend megtörését a 10000 forintos szint áttörésével lehetne kijelenteni, de egyelőre ettől szinttől most még messze tartózkodik az árfolyam, ráadásul a nemzetközi piaci hangulat sem támogató. A heti grafikon alapján az MACD ugyan lassan vételi jelzést adhat, illetve az erőteljesebb csökkenő trendből is kezd kioldalazni az árfolyam, viszont tartós emelkedés is szükséges lenne ahhoz, hogy az indikátorok is pozitív jelzéseket adjanak. Célárvágások is érkeztek az OTP-re, múlt héten a Morgan Stanley 9050 forintra csökkentette a célárát alulsúlyozási ajánlás mellett, valamint az mBanku is 15045 forintra csökkentette a célárát.

Az OTP heti grafikonja (2022. 07. 11. 11:00)

Mol

Az elmúlt három hétben a Mol árfolyama nem változott jelentősen, gyakorlatilag a 2900 és a 3000 forintos szint között oldalazott. Ezzel együtt a technikai képben sem mutatkozott jelentős változás, így továbbra is 2900 környékén található egy támasz, valamint 2800 forint környékén a korábbi csúcsok szintjén. Felfele a 3000 forintos szint jelenthet ellenállást, valamint a korábbi csúcs szintje. A gyengébb piaci környezetben azonban a Mol árfolyama még mindig jól tartja magát.

Hernádi Zsolt, a cég vezérigazgatója az ATV-nek adott interjújában jelezte, hogy véleménye szerint a benzinárstop nem fenntartható hosszú ideig. Az ársapka miatt az üzemanyagimport is csökkent, továbbá az OMV schwechati finomítójában gondok vannak, valamint a Mol százhalombattai finomítója is csökkenti a kitermelést augusztusban. A Mol pozsonyi finomítója is jelenleg karbantartási munkálatok miatt áll, és majd csak július 20-án indulhat újra. A szűkösebb kapacitások miatt szükség lehet az állami stratégiai készletek egy részének felszabadítása is, amely majd később visszatöltésére kerülhet a finomítók kapacitásnövekedése után. Elmondása szerint jelenleg Magyarországon relatív üzemanyaghiány van, így az országnak tartalékolásra lenne szüksége.

A Mol napi grafikonja (2022. 07. 11. 11:00)

Richter

Az idei nyár eddig nem a Richterről szól, így nagy izgalmakat nem láthatunk a magyar vállalat körül, az árfolyam is a 6400, illetve a 7600 forintos sávban folytat oldalazó mozgást. A 6400-6600 forintos zóna egyelőre elég erős támasznak tűnik, így az 50 napos mozgóátlag mozgásán is észrevehetjük, hogy megállni látszik a csökkenő trend. Felfele a 7500-7600 forintos tartományon épített ki ellenállást az árfolyam, a februári letörést követően egyszer próbálkozott meg a szint áttörésével az árfolyam, azonban hamar kudarcba fulladt a kísérlet. Emellett még a 200 napos mozgóátlag is fontos akadályt jelenthet a jövőre nézve.

Az indikátorok is stagnálás jeleit mutatják, így mind az MACD, mind az RSI a semleges zónákban tartózkodik jelenleg. Pozitívum azonban a Richter szempontjából, hogy a forint folyamatos gyengülést mutatott az elmúlt időben, így ez tovább emelheti az exportbevételek forintban számolt értékét. Változást nem láthatunk a célárak tekintetében, az elemzők továbbra is jelentős felértékelődést várnak a részvénytől, így a konszenzusos célár jelenleg 9488 forintnak felel meg.

A Richter napi grafikonja (2022. 07. 11. 10:45)

 

Magyar Telekom

Továbbra is igencsak alacsony szinteken jár a Magyar Telekom árfolyama, nem tud erőt mutatni, így már ma is 1 százalék körüli mínusznál jár a részvény. Egyelőre a 322 forint körüli szint elég erős támasznak bizonyul, azonban ennek letörése tovább ronthatná a technikai képet, így megnyílhatna az út a 300 forintos támaszvonalig.

Látható, hogy az indikátorok is jelentős eséseket produkáltak már az elmúlt időben, így az RSI is bőven a túladott zónában tartózkodik, azonban a kedvezőtlen piaci hangulat közepette nem tud új erőre kapni az árfolyam. Az MACD egyelőre még távol jár a vételi szignál beadásától, továbbá a grafikonon júniusban megjelenő halálkereszt sem segít a Telekom árfolyamán.

A hírek szerint a vállalat szeptember 1-től több szolgáltatás díját is megemelheti, illetve 2023-tól kezdve az inflációnak megfelelő korrekciókat hajthat végre. Ennek a lépésnek köszönhetően több régebbi konstrukció díja változhat a nyarat követően, elsősorban a 2017 és 2020 között értékesített szolgáltatásokat érintheti.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2022. 07. 11. 10:45)

Opus

Nem tud fordulni az Opus, így újból a 160 forintos szinteket közelíti már a papír. Lejjebb még a 142 forintos, idei lokális mélypont nyújthatna támaszt a részvény számára, míg ellenállást továbbra is az 50 napos mozgóátlag képezhet. A korábbi lokális csúcsok elérése már jelentős felértékelődéssel járna, így a 201 forintos szintig, esetleg a 200 napos mozgóátlagig való eljutás inkább hosszú távú feladatnak minősül az Opus esetében.

Az Opus napi grafikonja (2022. 07. 11. 10:45)

Tartalom lezárása:2022.07.11 11:52
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Iránykeresés a magyar piacon
KBC Equitas | 2022.07.04 12:36
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
OPUS: Vegyes eredmények a szegmensekben
Grébel Szabolcs | 2022.06.16 15:41
Tovább csökkenő árfolyam
8 fontos hír ma reggel
KBC Equitas | 2022.06.10 08:40
EKB, infláció, magyar piac
Magyar blue chipek: Óvatos emelkedés a magyar piacon
KBC Equitas | 2022.06.27 11:42
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Tovább romlott a hangulat a piacon
KBC Equitas | 2022.06.13 11:11
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Mérsékelt emelkedés a magyar piacon
KBC Equitas | 2022.06.20 11:40
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – megfelelési teszt kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Alphabet: Kimagasló a felhőszegmens teljesítménye

Mohácsi Mihály | 2024.04.26 15:22
Új csúcson indíthatja a részvény a kereskedést

OTP: Még mindig alacsonyan értékelt

Grébel Szabolcs | 2024.04.26 14:45
Erősen teljesít a bankcsoport

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.04.26 08:29
Amerikai gazdaság, kötvényhozamok, Microsoft, Alphabet